Прийнятий в цілому

В цілому

Дата прийняття:

23.08.2023

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

РІШЕННЯ: № 3703
Про затвердження розміру плати за навчання учнів та встановлення пільг у КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» РОКИТНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ на 2023-2024 навчальний рік

Внесено зміни згідно рішень від 15.11.2023 № 3867
            (Сорок третя сесія)

23 серпня 2023 року                                                                                                                                                  № 3703

Про затвердження розміру плати за навчання учнів
та встановлення пільг у КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
«ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА»
РОКИТНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ  РАДИ
на 2023 - 2024 навчальний рік

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 14 Закону України «Про освіту», статей 15, 26 Закону України «Про позашкільну освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433 «Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад», від 25.03.1997 № 260 «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей», наказу Міністерства культури України від 09.08.2018 № 686 «Про затвердження Положення про мистецьку школу», враховуючи пропозиції дирекції КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» РОКИТНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ, за погодженням з профільною постійною комісією селищної ради, селищна рада

1. Затвердити щомісячний розмір плати за навчання учнів у  КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» РОКИТНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ на 2023-2024 навчальний рік, відповідно до обраного фаху навчання, у таких розмірах:
- фортепіано – 200 грн.;
- гітара – 200 грн.;
- вокал – 200  грн.;
- хореографія  – 200 грн.;
- скрипка – 200 грн.;
- художній відділ – 200 грн.;
- естрадно-духовий відділ – 200 грн.;
- бандура – 200 грн.;
- баян, акордеон  – 200 грн.

2. Встановити додаткові пільги з плати за навчання:
- за наявності одного і більше учнів з однієї сім’ї, плата за першого учня  –100%, за інших – по 50%;
 - для учнів, які навчаються одночасно на двох відділах, плата за перший – 100%, за другий – 50%;
- для учнів, батьки яких загинули в зоні бойових дій, навчання безкоштовне.
3. Плату за навчання вносити посеместрово  до 10 числа першого місяця кожного семестру.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань освіти, охорони здоров′я, культури, спорту, молодіжної політики  (Л. СМИК).

Селищний голова                                                                                                          Григорій ТАРГОНСЬКИЙ

Пояснювальна записка
до рішення Рокитнівської селищної ради
«Про затвердження розміру плати за навчання учнів та встановлення пільг у КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА»
РОКИТНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ  РАДИ на 2023-2024 навчальний рік»

Відповідно до абзацу 4 п.2 статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту» порядок встановлення плати за навчання в мистецьких школах визначається Кабінетом Міністрів України.
         Віповідно до постанови Кабінету Міністрів України  «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей» від 25.03.1997 № 260 розмір плати батьків за навчання у школах естетичного виховання дітей визначається один раз на рік дирекцією закладу за погодженням з органами місцевої влади.
         Її розміри встановлюються диференційовано, з урахуванням престижності  навчання на музичному інструменті, враховуючи розміри оплати, встановлені у попередньому навчальному році та рівень платоспроможності населення.
         Відповідно до абзацу 3 п.2 ст.26 «Про позашкільну освіту» діти з багатодітних сімей, малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, здобувають позашкільну освіту безоплатно.
         Відповідно до абзацу 5 п.2 ст.26 «Про позашкільну освіту» органи місцевого самоврядування компенсують кошти за навчання дітей пільгових категорій та мають право встановлювати додаткові пільги з плати за навчання з урахуванням можливостей місцевих бюджетів.
         Комунальним закладом «Дитяча музична школа» Рокитнівської селищної ради запропоновано у 2023-2024 навчальному році залишити без змін розміри щомісячної плати за навчання учнів, встановлені у попередньому навчальному році.
         Розмір оплати  за навчання становитиме  200 гривень  на всі відділи (народний, естрадний, духовий, художній, танцювальний та інші).
         У представленому проєкті рішення Рокитнівської селищної ради передбачено у 2023-2024 році залишити без змін перелік існуючих на сьогодні додаткових пільг, а саме:
 - для учнів, які навчаються одночасно на двох відділах, плата за перший – 100%, за другий – 50%.
- для учнів, батьки яких загинули в зоні бойових дій, навчання безкоштовне.
         Кошти, одержані як плата за навчання, будуть спрямовані на забезпечення  виконання основних статутних завдань, що не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду місцевого бюджету (зокрема, оплата праці педагогічних працівників та зміцнення матеріально – технічної бази).

В.о. директора КЗ «ДМШ»                                                                                                         Тетяна СУДІК